Start Nr 116 Pamiętnik Kulturalny str.16
Pamiętnik Kulturalny str.16

 • Kulturowe warsztaty i wydarzenia integracyjne
  Zajęcia "Kulturowe warsztaty i wydarzenia integracyjne na terenie Gminy Rabka-Zdrój", które odbyły się w marcu i kwietniu, zakładały organizację warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez Koła Gospodyń Wiejskich Chabówce, Ponicach i Rdzawce, Zespoły regionalne: SMKL, Związek Podhalan, Stow. na Rzecz Rozwoju Wsi Rdzawka, Ponic..e do kłębka, Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia". Warsztaty prowadzili wykwalifikowani instruktorzy, a niezbędne pomoce, produkty, materiały zostały zapewnione przez realizatora.
 • Krąg żywiołów
  Pokaz kończący kolejne warsztaty teatralne przeprowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia" prowadzi w świat natury i żywiołów. W trakcie zajęć uczestnicząca w nich młodzież samodzielnie określała swój stosunek do ziemi, ognia, wody i powietrza.
 • Udana EKO-majówka w Rabce-Zdroju
  9 maja odbył się piknik kulturowo-ekologiczny pn. EKO-majówka, który miał być zorganizowany w rabczańskim amfiteatrze, ale ze względów epidemicznych odbył się online. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Lokomotywa, zaproponowało formułę spotkania live na Facebooku przeplatanego filmami zarejestrowanym wcześniej ze spotkań z organizacjami, które miały wystąpić.
  Link do filmów powstałych na EKO-majówkę:
  https://youtube.com/playlist?list=PLChKG4Pe1Zq28F8kxjKjVjGDAPT8Ly8Xw
 • Konkurs literacko-filmowy rozstrzygnięty
  Poznaliśmy wyniki konkursu literacko-filmowego pt. "W Poszukiwaniu zaginionej opowieści", którego organizatorami byli Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia", Teatr Lalek "Rabcio" oraz Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych z gminy i miasta Rabka-Zdrój. Do konkursu zgłoszono 23 prace literackie.
 • Konkurs papieski rozstrzygnięty
  W 101. rocznicę urodzin papieża-Polaka Jana Pawła II, w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. "Święty Jan Paweł II na ścieżkach Gorców". Gości i laureatów powitał Wiktor Zachwieja, prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan. Związek, wspólnie z parafią św. Marii Magdaleny, byli organizatorami konkursu. Wpłynęło na niego 18 prac.