Start Nr 117 Krótko-szybko o czerwcu str.2
Krótko-szybko o czerwcu str.2

 • Święto najmłodszych
  Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju upłynął pod znakiem rozrywki, zabawy i sportu. Mimo nadal obowiązujących częściowych obostrzeń, miasto wyszło naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców organizując z okazji 1 czerwca różnego atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • W nagrodę została... burmistrzem
  Obchody Dnia Dziecka w Rabce-Zdroju stały się również okazją, by wręczyć główną nagrodę zwycięzcy konkursu pt. "Młody Burmistrz, czyli - jakich zmian bym dokonał, gdybym był burmistrzem, aby Rabka-Zdrój była gminą moich marzeń".
 • Bookcrossing w rabczańskim Amfiteatrze
  Książki nie lubią samotności! Niech wędrują, niech krążą z rąk do rąk! Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania.
 • Plac zabaw prawie gotowy
  Zmierzają do końca prace na budowie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rdzawce. Inwestycja rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.
 • Złote Gody
  Rocznica ślubu to ważna data w życiu każdego małżeństwa. A Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody, to perły w koronie takich rocznic.
 • Pomoc dla Nowej Białej
  W niedzielę 27 czerwca br. na terenie Jednostek OSP Gminy Rabka-Zdrój zorganizowana została zbiórka pomocy rzeczowej dla pogorzelców w Nowej Białej. Zbiórka odbyła się w remizie OSP w Chabówce, remizie OSP w Ponicach, remizie OSP Rdzawka i w siedzibie OSP w Rabce- Zdroju przy ul. Podhalańskiej 42/b.
 • "Muzyczna Dobranocka" w amfiteatrze
  W rabczańskim amfiteatrze odbył się koncert zatytułowany "Muzyczna Dobranocka" w wykonaniu Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju, Cantantes Angelicus oraz Studio di Canto pod kierunkiem Kingi Brandys-Wójciak.
 • Święto Balonika - zakończenie roku szkolnego w Rabkolandzie
  Rozpoczęcie wakacji to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego dziecka. Szczególnie po tak trudnym roku szkolnym, jak ten ? spędzonym głównie na nauce zdalnej. Takiej okazji do świętowania nie można przepuścić! Na rozpoczęcie wesołych, wolnych dni park rozrywki Rabkoland przygotował dwudniową imprezę ? Święto Balonika.
 • Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1
  25 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rabce ? Zdroju odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Leszek Świder.
 • Nagrody i stypendia dla uczniów rabczańskich szkół
  Z udziałem burmistrza Leszka Świdra, przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Skowrona, dyrektorów szkół i przedszkoli, w amfiteatrze odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów dla uczniów rabczańskich szkół podstawowych.
 • Rabka stawia na ekologię
  Rabka-Zdrój dołączyła do samorządów, które w trosce o czyste powietrze, chcą wyeliminować spalanie węgla na swoim obszarze. W poniedziałek Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła tzw. uchwałę antywęglową, która rozpoczyna proces wprowadzania na terenie stref A i B zapisów zabraniających używania tzw. kopciuchów, czyli starych pieców na węgiel, będących głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10.
 • W Parku Zdrojowym zakwitły azalie i różaneczniki
  Ciepła, mokra i słoneczna wiosna rozbudziła roślinność w rabczańskim Parku Zdrojowym, który rozkwitł kolorami rododendronów, azalii i różaneczników. W pogodne dni Strefa Słońca urzeka barwami i zapachami, zachęcając do całodziennych spacerów.