Start Nr 117 Pamiętnik Kulturalny str.20
Pamiętnik Kulturalny str.20

 • Koncert Cleo
  - Stęskniliśmy się za wami, witamy - powitała entuzjastycznie zgromadzoną w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju publiczność dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji Joanna Lelek. W sobotę 5 czerwca, po długiej przerwie, w Rabce-Zdroju odbył się pierwszy plenerowy koncert, a jego gwiazdą była znana i popularna wokalistka Cleo.
 • Finał Konkursu Literacko-Filmowego "W poszukiwaniu zaginionej opowieści"
  W Teatrze Lalek "Rabcio" miała miejsce uroczysta Gala rozdania nagród laureatom Konkursu-Literacko Filmowego "W poszukiwaniu zaginionej opowieści". Celem Konkursu było pobudzenie młodych ludzi (uczniów szkół podstawowych) do poznawania miejsca w którym mieszkają i spędzają większość wolnego czasu.
 • Złoto dla Chóru Dziecięcego Rabki-zdroju
  Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju od początku swego istnienia uczestniczy w projekcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Konkurs oceniany przez jury złożone z najlepszych specjalistów w dziedzinie chóralistyki w Polsce, prof. dr hab. Monika Bachowska, prof. dr hab. Jan Jazownik, mgr Danuta Jeziorowska.
 • Nowa wystawa malarstwa w galerii Piotra Biesa
  Obrazy Karoliny Żądło, studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, można od piątku (18 czerwca) do końca lipca oglądać w galerii "Pogotowie sztuki" przy ulicy Orkana 20 C w Rabce-Zdroju. Wystawa nosi tytuł "Martwa natura z dziewczyną". Wernisaż wystawy z udziałem artystki odbył się 18 czerwca.
 • "Redykołka"
  16 czerwca 2021 w Teatrze Lalek "Rabcio" miała miejsce prapremiera spektaklu "Redykołka"- spektakl z audiodeskrypcją dla osób niewidomych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia. Odbiorcą spektaklu byli podopieczni, nauczyciele i wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce -Zdroju.
 • To były piękne dni
  - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy plenerowej Dawnej Rabki Czar. Dziękuję mieszkańcom Rabki za zaangażowanie i udział w tym wydarzeniu. Dziękuję również naszym gościom, którzy specjalnie w strojach z epoki przybyli z Polski, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Podziękowania należą się też właścicielom pięknych zabytkowych samochodów, którzy swoimi pojazdami uświetnili i dodali kolorytu tej imprezie. Wdzięczny jestem też orkiestrze z OSP Rabka-Zdrój oraz OSP Rdzawka i naszej Straży Miejskiej - tymi słowami burmistrz Leszek Świder podsumował tegoroczną edycję trzydniowej imprezy plenerowej Dawnej Rabki Czar, która trwała od piątku do niedzieli.
 • Karpacki Festiwal on-line
  W formule on-line odbył się tegoroczny 44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, którego gospodarzem co roku jest miasto Rabka-Zdrój.
 • Obrazy malowane łzami i sercem...
  W siedzibie Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się wernisaż wystawy "Kwiaty dla Janka", poświęconej pamięci Jana Koleckiego - zmarłego w tym roku artysty, plastyka, nauczyciela i instruktora w sekcji malarskiej RUTW.