Start Nr 119 Krótko-szybko o sierpniu str.2
Krótko-szybko o sierpniu str.2
 • Barwy lata w rabczańskim Parku Zdrojowym
  Park Zdrojowy o tej porze roku mieni się kolorami lata. Tysiące gości, którzy odwiedzają park i bulwary nad Poniczanką, przyciąga piękna roślinność, znakomite warunki do spacerów, świetnie utrzymana zieleń i liczne atrakcje, ...

 • Marcin Mroczek reklamuje Rabkę
  Popularny celebryta i aktor serialowy Marcin Mroczek, znany m.in. z roli w serialu M jak Miłość, odwiedził Rabkę-Zdrój. Relacje ze swojego pobytu zamieścił w mediach społecznościowych.

 • Drugie miejsce KGW z Rdzaki w „Bitwie Regionów”
  Potrawa „Sodra – wielkanocna zupa chrzanowa” przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce zajęła II miejsce w VI edycji konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów".

 • Honorata Skarbek w amfiteatrze
  W rabczańskim amfiteatrze wystąpiła piosenkarka młodego pokolenia Honorata Skarbek.

 • Medale dla rabczan
  15 sierpnia w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia medali „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. P. Glińskiego. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, medale wręczono:
  - Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej im. Danuty Siedzikówny „Inki”,
  - drużynowej Renacie Możdżeń-Starowicz, Stowarzyszeniu Gniazda Integracji Lokalnej,
  - prezesowi stowarzyszenia Stanisławowi Kiersztynowi
  - członkowi stowarzyszenia Arturowi Kołodziejowi.

 • Dożynki 2021
  Sołectwo Ponice było gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Rabka-Zdrój. Doroczne święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św., odprawioną w miejscowym kościele pw. NMP Królowej Polski przez czterech księży.

 • Upamiętnienie pomordowanych
  Na Cmentarzu Żydowskim za willą "Tereska" w Rabce-Zdroju odsłonięto Tablicę Pamiątkową z imionami i nazwiskami żydów, obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej, zamordowanych w Rabce-Zdroju podczas II wojny światowej.

 • Rabczańskie Kino Plenerowe
  Młodzieżowa Rada Miejska zaprosiła mieszkańców i turystów do Rabczańskiego Kina Plenerowego.