Start Nr 119 Kurenda - Informator samorządowy str.6
Kurenda - Informator samorządowy str.6
 • Budujemy mieszkania dla młodych|
  W Brzesku, z udziałem wiceministra Jarosława Gowina, odbyło się podpisanie umowy w sprawie powołania do życia spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska, której zadaniem jest budowa tanich mieszkań komunalnych.

 • Płatny parking przy ul. Piłsudskiego
  W czerwcu Rada Miejska w Rabce-Zdroju wyznaczyła dla samochodów osobowych płatny parking na działce przy ulicy Piłsudskiego (obok PTTK). Parking czynny będzie całą dobę, a opłaty będą na nim pobierane za pośrednictwem parkometrów.

 • Koncepcja rewitalizacji rabczańskiego Rynku
  Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż została przygotowana koncepcja rewitalizacji Rynku w Rabce-Zdroju. Jednocześnie informuje zainteresowanych mieszkańców o możliwości wnoszenia propozycji i uwag do przygotowanej koncepcji w terminie do dnia 10 sierpnia 2021 r.
  Koncepcja przebudowy rabczańskiego Rynku - https://gmina.rabka.pl/download/1177

 • Pieniądze dla uzdrowisk
  Rabka-Zdrój znalazła się na liście małopolskich uzdrowisk, które otrzymały dofinansowanie z budżetu państwa na realizację zadań związanych z utrzymaniem funkcji leczniczych uzdrowisk. Samorządowi przyznanych zostało 641 tys. zł.

 • Budowa kanalizacji w Ponicach na ukończeniu
  Trwają ostatnie prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Ponicach. Powstało 2 km nowej sieci do której będzie mogło się podłączyć kilkadziesiąt budynków.

 • Remiza w Ponicach ma już fundamenty
  Ruszyła budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach. Stara remiza-barak została już rozebrana, a w jej miejscu zostały wylane ławy pod nowy budynek.

 • Umieść bezpłatnie ogłoszenie w bazie atrakcji turystycznych
  Zapraszamy wszystkie obiekty noclegowe, gastronomiczne oraz usługowe działające w branży turystycznej do bezpłatnego umieszczenia swojej oferty w bazie atrakcji turystycznych aplikacji mobilnej TuMałopolska oraz strony internetowej https://tumalopolska.pl/pl/start, będącej źródłem informacji o atrakcjach turystycznych Małopolski (Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna- Zdrój, Szczawnica, Uście Gorlickie, Rabka- Zdrój, Czarny Dunajec, Kraków- Swoszowice).

 • Bezpłatne badania w ramach programu pilotażowego „PROFILAKTYKA 40 PLUS”
  Rabczański szpital zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu pilotażowego PROFILAKTYKA 40 PLUS, które można wykonać w laboratorium Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.