Start Nr 119 Pamiętnik Kulturalny str.11
Pamiętnik Kulturalny str.11
 • Nowy dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji
  Bolesław Bara objął stanowisko dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju. We wtorek spotkał się w amfiteatrze z dziennikarzami, żeby powiedzieć kilka słów o sobie oraz przedstawić plany i cele na przyszłość.

 • Biblioteka zaprasza na literacką przekąskę
  „Książkowe Małe Co Nieco” to nowa propozycja Rabczańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Było już Małe Co Nieco z Bohumilem Hrabalem, był Włoch Italo Calvino, ekspert w dziedzinie, którą na kulinarnym polu określilibyśmy kuchnią w stylu „fusion”. Był też Dino Buzzati, autor, którego wrażliwość i wyobraźnia skutecznie dadzą odpór stereotypowemu połączeniu piątku i trzynastki.

 • Wiyrchowo Orlica z Rabki-Zdroju
  Doktor nauk humanistycznych, Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju, podczas 55. Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej, została uhonorowana tytułem Wiyrchowo Orlica. Tytuł ten został jej przyznany w dowód uznania za pracę w badaniu i propagowaniu kultury i sztuki kultury ludowej.

 • Koncert w Muzeum
  Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji oraz Muzeum im. Władysława Orkana byli organizatorami koncertu organowo - kameralnego pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra.

 • Konkurs fotograficzny „Skarby Małopolski”
  Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w 21. edycji konkursu fotograficznego pt. „Skarby Małopolski”. Hasłem edycji 2021/2022 jest STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA.
  Więcej informacji na:
  http://muzeum.sacz.pl/strony_aktualnosci/konkurs-fotograficzny-skarby-malopolski-20212022/