Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 120 Krótko-szybko o wrześniu str.4
Krótko-szybko o wrześniu str.4 PDF Drukuj Email

 • 1 września – pamiętamy
  1.września, o godz. 4.45, czyli w godzinę wybuchu wojny, harcerze z 1 WDH im. Danuty Siedzikówny "Inki" w RabceZdroju, zapalili w tych miejscach znicze i zmówili modlitwę.
 • Rozpoczęcie roku szkolnego
  1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Szkoła rozrasta się i pięknieje. W okresie wakacyjnym przeprowadzono remonty w pomieszczeniach oddziału przedszkolnego.
 • Przewodnik filmowy o Rabce
  W ramach projektu "Wsparcie działalności MŚP z branży turystyki oraz zwiększenie rozpoznawalności Małopolski jako turystycznej marki gospodarczej" powstał przewodnik filmowy o Rabce-Zdroju z serii "Uzdrowiska Małopolski". Filmy przeznaczone będą do emisji telewizyjnej i otwartej publikacji w Internecie. https://youtu.be/hMw_nH35vqk
 • 82. rocznica napaści ZSRR
  Uroczystości upamiętniające ofiary II wojny światowej oraz 82. rocznicę napaści ZSRR na Polskę rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń.
 • Piknik Profilaktyczny
  12 września, w Amfiteatrze i Parku Zdrojowym odbył się kolejny z serii pikników organizowanych przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego działające przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
 • Udana akcja honorowego krwiodawstwa
  W trakcie Pikniku Profilaktycznego odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa Krew była zbierana w mobilnym punkcie poboru - krwiobusie - na parkingu przy Amfiteatrze.
 • Złote Gody
  Z okazji 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego Urząd Miejski i Urząd Stanu Cywilnego zaprosił 41 pary z terenu gminy Rabka-Zdrój na okolicznościową uroczystość.
 • Święto Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
  21 września obchodzony jest jako Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Uzdrowiskowych im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rabce-Zdroju, Krystiana Mordarskiego dzień ten stał się także Świętem Szkoły. Święto ma na celu propagowanie idei dziecięcego Orderu Uśmiechu, podmiotowości dziecięcej, praw dziecka, dziecięcego obywatelstwa i pedagogiki Janusza Korczaka.
 • Ślubowanie pierwszoklasistów
  23. uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju, w obecności dyrektor szkoły, pani Wandy Macioł-Urbańczyk oraz burmistrza Leszka Świdra złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Rabka-Zdrój w finale VI edycji konkursu EKO HESTIA SPA
  Znamy już finalistów VI edycji konkursu EKO HESTIA SPA, w którym nagradzane są najciekawsze inicjatywy i inwestycje polskich uzdrowisk, związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną.
 • Rabka-Zdrój w programie Odkryj Regiony
  Program Odkryj Regiony realizowany i emitowany jest przez Telewizję Rzeszów, Kraków, Lublin i Kielce. W każdym odcinku dziennikarze czterech stacji zapraszają sąsiadów z pobliskich regionów do odwiedzenia i poznania po jednej atrakcji turystycznej.
  https://rzeszow.tvp.pl/49193530/odkryj-regiony.
 • Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy!
  Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do akcji Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji.
  Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu.Liczy się każde zgłoszenie, nie czekaj!