Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 121 Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.9
Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.9 PDF Drukuj Email
  • W czerwcu i lipcu tego roku nasi przyjaciele ze społeczności Pebble dream zorganizowali na portalu zrzutka.pl akcję zbierania funduszy na zakup apteczki wraz z wyposażeniem, która zwiększy bezpieczeństwo w rejonie Beskidu Wyspowego. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zabrać 12.654 zł., a zakupiony za te pieniądze sprzęt został przekazany do Sekcji Operacyjnej Limanowa.

  • W dniach 30 września - 3 października w Grupie Podhalańskiej GOPR kandydaci na ratowników górskich brali udział w kolejnym szkoleniu kursu pierwszego stopnia tzw. części letniej, który jest obowiązkowy do uzyskania stopnia ratownika górskiego.

  • W dniach 15-20 września w Alpach Bawarskich w Niemczech ratownicy GP GOPR wspólnie z rato-wnikami Bergwacht Berchtesgaden oraz Horská služba Pieninského národného parku realizowali szkolenie w ramach projektu „Zastosowanie medycyny taktycznej podczas wypadków na obszarach górskich - doświadczenia europejskich służb ratowniczych”, który jest finansowany ze środków programu Erasmus+.

  • W dniach 22-26 września 2021 roku odbyło się szkolenie, w ramach którego ratownicy naszej Grupy zapoznali się z via ferratami w rejonie jeziora Garda oraz miejscowości Arco we Włoszech. W prowadzonych przez instruktorów naszej Grupy zajęciach uczestniczyło 13 ratowników. Główny nacisk podczas szkolenia położono na ćwiczenie zagadnień związanych z tzw. autoasekuracją oraz bezpiecznym poruszaniem się po szlakach turystycznych zabezpieczonych stalową liną.