Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 121 Pamiętnik kulturalny str.13
Pamiętnik kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
 • Skrzaty domowe
  W Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbyła się premiera najnowszego przedstawienia, które od października gościć będzie na scenie przy ulicy Orkana. Spektakl pod tytułem "Skrzaty domowe" w reżyserii Dariusza Wiktorowicza wypełnił rodzi-cami i dziećmi salę do ostatniego miejsca. Widzów premiery powitał dyrektor placówki Zbigniew Wójciak, który zaprosił wszystkich na spektakl i życzył gościom miłych wrażeń.

 • Sukces Jakuba i Kuby Rusieckich
  W Nowym Targu odbył się 46. Konkurs Muzyk Podhalańskich, jeden z najbardziej prestiżowych na Podhalu, Spiszu i Orawie konkursów dla muzykantów. Jury w składzie Krzysztof Trebunia-Tutka, Aleksander Smaga i Tadeusz Watycha, oceniało występy w czterech kategoriach: zespoły, instrumentaliści i "Mistrz-uczeń". Właśnie w tej ostatniej kategorii znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Rabki-Zdroju - Jakub Rusiecki wraz z synem Kubą.

 • Maksymiliany 2021
  7 października 2021 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Maksymiliany 2021". Nagroda główna o wartości 4000 zł w kategorii Film Młodzieżowy została przyznana filmowi "cigarette" w reż. Rocha Stolarczyka z Rokicin Podhalańskich.

 • Dziady śmigustne - tradycja wiosennego kolędowania
  Dobiegają końca prace nad realizacją zadania pt. "Dziady śmigustne - tradycja wiosennego kolędowania". Projekt był realizowany przez Muzeum im. Władysława Orkana dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021

 • Zakupy w bibliotece miejskiej
  Z radością informujemy, że w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków w kwocie 13461,00 zł.