Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 122 Kurenda - koronawirus str.3
Kurenda - koronawirus str.3 PDF Drukuj Email

Zmiany, które wejdą w życie od 15 grudnia:

  • obniżenie limitu do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach, w kinach, teatrach, obiektach sakralnych i sportowych

  • w kinach dodatkowo zakaz konsumpcji

  • zamknięte kluby i dyskoteki. W dniu 31 grudnia i 1 stycznia to ograniczenie nie będzie obowiązywać przy maksymalnej liczbie 100 osób

  • ograniczenie w środkach transportu zbiorowego do 75 proc.

  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób z COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat

  • Zgromadzenia, wesela, komunie, konsolacje, spotkania – max. 100 osób.

  • Wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) – max. 250 osób.

  • Siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe – 1 osoba na 15 m2

  • Na okres od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022r. wprowadzona zostaje nauka zdalna.

 

 

Decyzją wojewody małopolskiego, Szpital Miejski w Rabce-Zdroju od 6 grudnia dysponował będzie 26 łóżkami dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Tym samym wstrzymuje się przyjmowanie pacjentów internistycznych na oddział wewnętrzny oraz ograniczenie działania części internistycznej Izby Przyjęć.

Ponadto, z uwagi na sytuację epidemiologiczna związaną z COVID-19 wstrzymane zostają odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach.

 

 

Od 01 grudnia w Laboratorium Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju będą wykonywane testy NADAL® COVID-19 Ag + Influenza A/B TEST do różnicowania infekcji COVID-19 od grypy typu A i B. Koszt testu 120 zł. Natomiast koszt testów do wykrywania infekcji wirusem SARS-CoV-2 firmy Abbott wynosi 100 zł. Testy wykonywane są od poniedziałku do soboty od 12.00 do 18.00 oraz niedziela od 13.00 do 18.00. Wynik uzyskiwany po ok. 30 minutach. Rejestracja na badanie w laboratorium, parter budynku administracyjnego. Wymaz, oznaczenie i wydawanie wyników na Izbie Przyjęć.

 

 

Uzdrowisko Rabka S.A. uruchamia bezpłatną stacjonarną rehabilitację dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 w całości finasowanej przez NFZ. Celem rehabilitacji jest : poprawa sprawności oddechowej, wydolności wysiłkowej i krążeniowej oraz ogólnej sprawności fizycznej jak również wsparcia zdrowia psychicznego. Świadczenia realizowane są na podstawie skierowania wystawionego pacjentom przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego po zakończonym leczeniu w kierunku COVID-19.

Pobierz skierowanie: https://uzdrowisko-rabka.pl/resources/images/lecznictwo/COVID.pdf

 

Trzecia dawka szczepień przeciwko COVID-19 dostępna dla wszystkich osób pełnoletnich

Jeśli od Twojego szczepienia minęło minimum 6 mie-sięcy, już teraz możesz przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki. Od 2 listopada 2021 r. szczepienia przypominające dostępne są dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób pełnoletnich. To najskuteczniej-sza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.

Zaszczep się – chroń siebie i swoich bliskich!

Twoja decyzja – nasza wspólna szansa, to nasza wspólna odpowiedzialność, dlatego bądź bezpieczny i zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19.