Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 122 Kurenda - informator samorządowy str.7
Kurenda - informator samorządowy str.7 PDF Drukuj Email
 • Uchwały podjęte podczas XLIV sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 24 listopada 2021r.
  - Uchwała Nr XLIV/366/21 w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinan-sowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej „SIM Małopolska sp. z o.o.” z siedzibą w Brzesku
  - Uchwała Nr XLIV/365/21 w sprawie zmiany uchwa-ły nr X/58/19 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 26 czerwca 2019r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Nowotarskiego zmienionej uchwałą nr XXIII/179/20 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 30 czerwca 2020r. w sprawie zmiany uchwały nr X/58/19 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 26 czerwca 2019r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Nowotarskiego
  - Uchwała Nr XLIV/364/21 w sprawie zmiany uchwały nr XXXV/312/21 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 26 maja 2021r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Nowotarskiego
  -Uchwała Nr XLIV/363/21 w sprawie: ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

 

 • Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok. Zwiększenie stawek jest niezbędne w celu właściwej realizacji zadań nałożonych na gminę.

 • Trwają prace przy budowie remizy OSP w Ponicach. Wylana została już pierwsza płyta i trwa murowanie ścian piętra.

 • Dobiega końca przebudowa ulicy Tetmajera w Rabce-Zdroju. Droga remontowana jest na dwóch odcinkach.

 • W terminie zakończyła się przebudowa około 80-metrowego odcinka ulicy Zgody na Słonem.

 • Postępują prace na budowie nowego mostu na potoku Poniczanka w Rabce-Zdroju, łączącego ulice Nowy Świat i Do Pociesznej Wody.

 • Dobiega końca budowa sali gimnastycznej z zapleczem przy Szk.Podst. w Chabówce.

 • Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder zwraca się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji wydawnictwa poświęconego żołnierzom i bohaterom I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej, pochodzącym z gminy Rabka-Zdrój.

 • Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła Roczny Program Współpracy Samorządu Gminy Rabka-Zdrój z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2022 roku.

 • Rada Miejska w Rabce-Zdroju zwiększyła dotację na realizację Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rabka-Zdrój.

 • Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.

 • Uzdrowisko Rabka S.A. od wielu lat prowadzi leczenie dzieci i młodzieży z nawracającymi i przewlekłymi infekcjami dolnych i górnych dróg oddechowych, astmą oskrzelową, alergią, cukrzycą, otyłością, chorobami kardiologicznymi, oraz ortopedycznymi (skrzywienia kręgosłupa i wady postawy). Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z pobytu sanatoryjnego dla dzieci ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w „Uzdrowisku - Rabka”, który jest finansowany z NFZ. Organizowane są również turnusy dla opiekuna z dzieckiem.

 • Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, starając się wyjść naprzeciw potrzebom turystów, przygotował nowoczesną wirtualną mapę panoramiczną Gminy Rabka-Zdrój. Już od dzisiaj można zwiedzać Rabkę-Zdrój i okolice z powietrza w nowym przewodniku turystycznym. Uruchomiliśmy przewodnik, który pozwala na oglądanie naszej pięknej okolicy w panoramach 360 wykonanych przy pomocy drona.
  Wirtualna mapa panoramiczna Rabki-Zdroju dostępna jest pod tym linkiem:
  https://dronesandengineering.com/samorzady/miasta/rabka-zdroj/