Start
Pamiętnik kulturalny str.14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 stycznia 2022 15:40
 • Konkurs na "List do św. Mikołaja" rozstrzygnięty!
  W dniu 6 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XVII edycji konkursu literackiego „List do św. Mikołaja”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 195 listów dzieci ze szkół , przedszkoli z terenu gminy Rabka -Zdrój i wielu zakątków Polski.

 • Koncert w rocznicę Solidarności
  W sobotni wieczór w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się koncert Lubelskiej Federacji Bardów z okazji 40-lecia powstania Solidarności.

 • Laur Babiogórski dla dr Katarzyny Ceklarz
  18 grudnia odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono "Babiogórskie Laury" - prestiżowe wyróżnienia, przyznawane ludziom zasłużonym w dziedzinie gospodarki i kultury, w tym w szczególności ratowania i ochrony zabytków, badań naukowych i dokumentowanie dziedzictwa kulturowego, a także współpracy na rzecz turystyki, ochrony środowiska, oświaty i sportu.

 • Mistrzowski koncert
  W Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbył się koncert zorganizowany w ramach projektu „Mistrz tradycji”. Wystąpił na nim wybitny instrumentalista ludowy i budowniczy instrumentów Piotr Majerczyk z Chabówki.

 • Burmistrz Rabki-Zdroju ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2022 roku. Na realizację powyższych zadań przeznaczono środki finansowe w formie dotacji w wysokości: 110 000,00 zł, zgodnie z projektem budżetu na rok 2022.