Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 124 Krótko-szybko o styczniu str.3
Krótko-szybko o styczniu str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 lutego 2022 15:06

  • Szpital Miejski w Rabce-Zdroju uruchomił punkt pobierania wymazów w kierunku COVID 19. Badania wykonywane są w małym pawilonie byłej okulistyki /na lewo za szlabanem/ 7 dni w tygodniu w godzinach 09:00-17:00.
  • Na zorganizowanej przez samorząd imprezie sylwestrowej w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju bawili się mieszkańcy uzdrowiska i okolicznych miejscowości, turyści oraz kuracjusze. W programie wieczoru znalazła się zabawa taneczna w rytmie złotych przebojów, oraz konkursy z nagrodami. Życzenia noworoczne złożył wszystkim obecnym burmistrz Leszek Świder:
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Rabce-Zdroju otrzymała nowy, średni samochód ratowniczo - gaśniczy GBA 2.5/30 na podwoziu Volvo FL 44R z napędem 4x4 z zabudową wykonaną przez firmę BOCAR.
  • W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się uroczyste obchody setnych urodzin pani Wiktorii Mierzwy. Mieszkańcy „Smreka” przygotowali jubilatce muzyczną i poetycką niespodziankę.
  • I LO im. Romera i II LO im. Ks. Prof. Tischnera znalazły się w corocznym rankingu tygodnika "Perspektywy", w którym wybierane są najlepsze licea w Polsce.
  • W rankingu lepsze okazało się górne liceum. II LO im. Józefa Tischnera uplasowała się na 314 miejscu w Polsce (rok temu była 338), czyli awansowało o 24 pozycje. Inaczej jest w przypadku szkoły Romera. II LO im.E.Romera znalazło się w rankingu na 628 miejscu i jest to spadek z 525, jakie zajmowało przed rokiem.
  • Na drogach powiatowych w Rabce-Zdroju zamontowane zostały radarowe wyświetlacze prędkości. Informują one przejeżdżających kierowców o aktualnej prędkości pojazdu, ostrzegają napisem „ZWOLNIJ”, ale także pokazują informacje o liczbie punktów karnych i wysokości mandatu.
  • Zorganizowana 16 stycznia w Rabce-Zdroju akcja honorowego krwiodawstwa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zarejestrowano 38 osób, a krew oddało 36 osób w tym 9 kobiet. Zebrano 16,2 litra krwi.
  • W Rabce-Zdroju, na cmentarzu parafialnym odbyły się uroczystości z okazji 159. rocznicy Powstania Styczniowego. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na bezimiennym grobie powstańców.