Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 124 Sport i turystyka str.4
Sport i turystyka str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
czwartek, 10 lutego 2022 15:09

• Cztery złote medale Halowych Mistrzostw Małopolski U18 i U20 zdobyli zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój w trakcie zawodów rozegranych w dniu 29.01.2022 w pięknej, nowej hali lekko-atletycznej w Rzeszowie. Dwa medale wywalczył Jakub Kołodziejski: w skoku w dal i w trójskoku w kategorii U20. Po jednym zdobyli: Anna Jajecznica w biegu na 1000 metrów w kategorii U18 i Piotr Szal w biegu na 2000m w U20. Więcej na: http://uksromer.rabka.pl/2022/01/30/tylko-zloto-w-rzeszowie/
  • W Łodzi odbyły się V Ogólnopolskie Debiuty w trójboju siłowym klasycznym. W kategorii do lat 18 w wadze 105 kg wystartował rabczanin Hubert Zając, zajmując I miejsce. W poszczególnych konkurencjach uzyskał wyniki: przysiad 227,5 kg, wyciskanie na ławce poziomej 115 kg i martwy ciąg 260 kg. Gratulujemy!
  • Burmistrz Leszek Świder wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zwycięzcom XXXVII Mistrzostw Podhala w Szachach, których organizatorem było Centrum Kultury, Sportu i Promocji. Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr1 o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach walczyło osiemdziesięciu szachistów. Zwycięzcą w głównej kategorii i Mistrzem Podhala został Konrad Cieśla, II miejsce zajął – Rafał Dalkowski, a III miejsce – Wojciech Kreft.
  • W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju uruchomiona została trasa do narciarstwa biegowego. Pętla z torem do narciarstwa klasycznego ma 3,5 km długości.