Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 124 PAMIĘTNIK KULTURALNY str.18
PAMIĘTNIK KULTURALNY str.18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 lutego 2022 15:33

 • Od stycznia 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju czynna jest dodatkowo w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach 9.00 – 14.00.
 • Orszak Trzech Króli. 
  Pięknej tradycji stało się zadość i w święto 6 stycznia ulicami Rabki-Zdroju przeszedł Orszak Trzech Króli. Podobne orszaki odbywają się w całej Polsce. Ten rabczański rozpoczęła uroczysta msza święta, odprawiona w kościele św. Teresy.
 • Piękna i bestia” w Rabciu. 
  14 stycznia odbyła się premiera najnowszego przedstawienia Teatru Lalek "Rabcio". W nowym roku rabczański zespół przygotował dla swoich widzów adaptację znanej i lubianej bajki pt. "Piękna i bestia".
 • Czarno na białym” w Teatrze „Rabcio”.
  Przez cztery miesiące (październik-styczeń) młodzież z rabczańskich szkół średnich uczestniczyła w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach programu „Równać szanse”. Zajęcia odbywały się w Teatrze Lalek Rabcio.
 • Rabczańskie kolędowania
  Członkowie zespołów regionalnych Robcusie i Robcanie z Rabki-Zdroju, jak co roku kolędowali pod pomnikiem św. Mikołaja, przy tężni solankowej i pod pomnikiem Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. W ich wykonaniu można było usłyszeć góralskie pastorałki i tradycyjne kolędy.
  6 stycznia, w Święto Trzech Króli Chór Szafrany kolędował w dzielnicy Słone. Chórzyści kolędowali charytatywnie, zbierając pieniądze na wyposażenie nowo wybudowanej sali w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju.
  W kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów Cantantes Angelicus i Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak.
  „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły” - pod tym hasłem w sobotę 29 stycznia odbyło się I Kolędowanie w Kościele Świętej Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.
  9 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju wystawili tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe w kościele św. Teresy.
  Już po raz 38. odbył się w restauracji Zdrojowa coroczny koncert kolęd i pastorałek, tzw. "Triolkowe Kolędowanie" z udziałem uczniów Pracowni Muzycznej Triolki. Kształcą się oni pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan.