Start
Krótko-szybko o lutym str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 marca 2022 20:10
  • 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się także Rabce-Zdroju. Rabczanie, turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości chętnie wspierali akcję.

  • W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ulicy Podhalańskiej, prowadzonym przez rabczańskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową, odbyło się wspólne kolędowanie połączone z wystawieniem Jasełek przez podopiecznych placówki.

  • PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz na odcinku Chabówka - Rabka Zaryte. Na stacji Rabka-Zaryte dostępność dla wszystkich podróżnych zwiększy budowa przejścia podziemnego z windą.

  • W bieżącym roku Urząd Miejski planuje odpowiednio oznakować dla turystów naszą gminę, aby nie było problemu z wędrowaniem po szlakach. Samorząd planuje też umieścić w różnych miejscach tablice turystyczne, ławy i ławo-stoły oraz wiaty.

  • 21 lutego w Urzędzie Miejskim w Rabce - Zdroju w obecności Burmistrza Leszka Świdra, Przewodniczącej Zarządu PSONI Marty Augustyn, Dyrektora ZSS przy ŚCR-U Anny Dachowskiej odbyło się uroczyste przekazanie środków zebranych podczas imprezy charytatywnej „Mikołaj w akcji – zbieramy dla dzieci, podopiecznych PSONI Koło w Rabce – Zdroju”, która odbywała się w dniach 6-24 grudnia 2021 r. W tegorocznej edycji zebrano 4900 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci podopiecznych PSONI.

  • Chór Cantantes Angelicus z Rabki-Zdroju zbiera na nagranie i wydanie płyty z pieśniami wielkopostnymi. Chór, aby nie dopuścić do zmarnowania pracy, jaką w rozwój chórzystek włożyła dyrygent, pani Kinga Brandys-Wójciak, mimo ciężkich warunków spowodowanych pandemią przygotował trzy programy.

  • W kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, odprawiona została uroczysta msza święta w ich intencji oraz Ojczyzny.