Start
Pamiętnik kulturalny str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 marca 2022 20:31
  • Dr Dorota Majerczyk, radna i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Miejskiej, folklorystka, etnograf i badaczka kultury, prowadząca badania terenowe w regionie Zagórzan, otrzymała I Nagrodę im. Romana Reinfussa. ... Jak podkreśliła, nagrodę pieniężną przeznaczy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

  • Bukolika i spotkanie z Karolem Pałką
    W kinie "Śnieżka" odbyła się prezentacja filmu „Bukolika” i spotkanie z Karolem Pałką, autorem filmu. Rabczanin Karol Pałka to kiedyś zapalony fotograf, dziś to także uznany twórca i filmowiec. „Bukolika”, pełnometrażowy debiut dokumentalny, to kameralna przypowieść o ludziach żyjących inaczej, czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia.

  • "Serduszkowy wiersz" rozstrzygnięty
    W dniu 14 lutego 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz”.

  • Spotkanie ws. festiwalu dzieci
    Dyrektor Andrzej Zarych, jego zastępca Piotr Gąsienica oraz kierowniczka Sekcji Dziedzictwa Kulturowego Nowy Sącz w MCK SOKÓŁ Jadwiga Adamczyk, spotkali się z burmistrzem Rabki-Zdroju Leszkiem Świdrem, dyrektorem Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju Bolesławem Barą oraz przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Dorotą Majerczyk. Rozmowa dotyczyła współpracy przy organizacji 45. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w tym roku w Rabce-Zdroju.