Start
Pamiętnik kulturalny str.12 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 sierpnia 2022 18:28
  • W starym kościółku Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju, w piątkowe popołudnie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Świątkowskiego pt. „Przez wieki”. Wystawa prezentuje m. in. kopie dawnych mistrzów oraz cykl obrazów inspirowanych krajobrazami dawnej polskiej wsi, w którą naturalnie wpisane są miejsca kultu religijnego.

  • Chór Adoramus ze Rdzawki, powstały w 1992 roku z inicjatywy miejscowej nauczycielki muzyki Zofii Zborek, świętował jubileusz 30-lecia działalności. Na jubileusz przybyli obecni i byli członkowie chóru, ich rodziny, znajomi i sympatycy.

  • Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju obchodził w weekend swój pierwszy jubileusz. Z okazji 5-lecia działalności w sali Teatru Lalek "Rabcio" odbył się okolicznościowy koncert w wykonaniu małych chórzystów, prowadzonych przez Kingę Brandys-Wójciak.

  • Burmistrz Leszek Świder wziął udział w oficjalnym otwarciu Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w Rabce-Zdroju,a na prośbę organizatorów, wypowiedział formułę "Festiwal uważam za otwarty", zaś po nim "Otwieramy!!!" wykrzyczały dzieci.

  • Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji Rabki -Zdroju zaprosili na I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju. Nowy cykl organizowany pod patronatem Starosty Nowotarskiego, rozpoczął 14. lipca w zabytkowym, drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny koncert organowy w wykonaniu Silvio Notarbartolo (Włochy) .

  • 24 lipca w Rabce-Zdroju odbył się IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, organizowany w ramach corocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Po raz kolejny nasze miasto znalazło się wśród gospodarzy imprezy, której celem jest promocja naszego regionu, kultury regionalnej i atrakcji Beskidu Wyspowego.

  • Na zakończenie Ogólnopolskich Obozów Artystycznych w Rabce-Zdroju, w amfiteatrze miejskim odbyły się trzy koncerty finałowe, na finał kolejnych turnusów. Od początku lipca uczestnicy obozów brali udział w zajęciach edukacyjnych z różnych dziedzin sztuki - wokalnych, tanecznych i aktorskich, szlifując swoje talenty pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.