Start
Krótko - szybko o sierpniu str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 września 2022 13:26
  • Przy polowym ołtarzu obok schroniska PTTK na Luboniu Wielkim odprawiona została tradycyjna msza święta, będąca podziękowaniem za ocalenie schroniska przed spaleniem przez nazistów w czasie II wojny światowej. Mimo deszczowej pogody ok. 100 wiernych dotarło do schroniska i wzięło udział w nabożeństwie.

  • Za nami dwunasta edycja Święta Rabczańskiej Solanki, imprezy służącej popularyzowaniu walorów leczniczych tej wody zdrowotnej wydobywanej w naszym uzdrowisku. Impreza odbyła się w rabczańskim amfiteatrze.

  • Tłumy dzieci i nastolatków przyciągnęła do Parku Zdrojowego impreza pn. "Eksplozja kolorów". To popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę sproszkowane kolory holi, które tworzą wielką barwną chmurę.

  • Społeczność ukraińska przebywająca w Rabce-Zdroju zorganizowała 24 sierpnia obchody Dnia Niepodległości. Piknik z tej okazji odbył się w Centrum Pomocy i Integracji dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Do Pociesznej Wody. Wzięli w nim udział Ukraińcy oraz polskie rodziny, u których znaleźli schronienie uciekając przed wojną w swoim kraju.

  • W sobotę, 27 sierpnia w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się V Profilaktyczny Piknik Rodzinny "W duchu z umysłem, ciałem, sercem, duchem". Była to impreza, której celem była integracja, edukacja i zabawa. W programie znalazło się wiele atrakcji m.in. dla dzieci, warsztaty plastyczne, wy-stępy mażoretek, spektakl "Pan Maluśkiewicz i Wieloryb", pokazy tańca, występ Majeranków, pokaz Zumby i koncert DJ Krazz.

  • W altanie "Pod Grzybkiem" w Parku Zdrojowym odbył się koncert "Bobas dla dzieci". Jakub Bobas Wilk i ukraińska wokalistka i saksofonistka Karyny Antonenko zaśpiewali piosenki z pierwszego integracyjnego projektu w językach polskim i ukraińskim, w tym premierową polsko-ukraińską piosenkę pt. "Plecak".