Start Rocznik 2022 (nr 123-134) Nr 131 K.S. Wierchy - historia rabczańskich piłkarzy str.14
K.S. Wierchy - historia rabczańskich piłkarzy str.14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 września 2022 14:05

Jacek Ryś, były piłkarz "Wierchów" Rabka-Zdrój, działacz i trener, obserwator i uczestnik wielu wydarzeń, napisał monografię rabczańskiego klubu. Książka pt. "Grali chłopcy, grali..." ukazała się w nakładzie 500 egzemplarzy. Liczy ponad 220 stron i zawiera liczne archiwalne zdjęcia, nieznane fotografie, indeks nazwisk, wycinki prasowe, sylwetki zasłużonych działaczy, tabele, wyniki, prezentując po raz pierwszy kompletną historię zasłużonego klubu i rabczańskiej piłki nożnej.

Dzieje klubu, jak podkreśla sam autor, stanowią integralną część historii miasta. Sięgają okresu międzywojennego, kiedy to przy Ognisku Związku Podhalan w Rabce-Zdroju powstała sekcja narciarska, będąca zalążkiem klubu. Jej członkowie zajęli się organizacją zimowego życia sportowego w uzdrowisku. Sam klub powstał w 1946 roku i od tego roku aż do dziś trwa systematyczna praca mająca na celu rozwój sportu w Rabce-Zdroju.

To kolejne wydawnictwo ukazujące część historii Rabki i zachęcamy, aby sięgnąć po tą niezwykle ciekawą i ważną dla naszego miasta książkę. O rozmowę poprosiliśmy autora, Jacka Rysia.