Start Rocznik 2022 (nr 123-134) Nr 131 Pamiętnik kulturalny str. 16
Pamiętnik kulturalny str. 16 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 września 2022 14:09
  • Kochani Czytelnicy!!
    Przyszedł dzień w którym możemy podzielić się z Wami radosną informacją. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opublikował wyniki naboru w ramach projektu „Kultura bez barier”.
    Celem tego projektu jest wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami przez insty-tucje kultury o zróżnicowanych charakterystykach, umożliwiające jak najszersze przetestowanie jego elementów. Nasza Biblioteka dostała wysoki grant na ten cel - 236 800,00 zł.

  • W czwartek, 18 sierpnia w muzealnych murach gościliśmy artystów, i oczywiście słuchaczy, ostatniego, finałowego koncertu „I Gorczańskich Koncertów Organowych i Kameralnych w Rabce-Zdroju” zorganizowanego przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Rabki -Zdroju, objęty patronatem Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera.

  • Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych była Rdzawka. Święto plonów odbyło się w niedzielę, 28 sierpnia, a rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną za zbiory i za rolników, którą w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła odprawiło czterech kapłanów pod przewodnictwem proboszcza ks. Michała Rymara.