Start Nr 133 Krótko-szybko o październiku str.3
Krótko-szybko o październiku str.3
 • 1 października, w dniu święta patrona, Szkoła Św. Tereski dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju obchodziła jubileusz 27-lecia działalności połączony ze Zjazdem Uczniów i Absolwentów z ostatnich siedmiu lat.

 • W niedzielę, 2 października, w kościółku św. Krzyża w Chabówce odbył się uroczysty apel z okazji 28. rocznicy uratowania świątyni od całkowitego spalenia w pożarze, który wybuchł 2 października 1994 roku, w wyniku podpalenia przez nieznaną do dziś osobę.

 • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w Rabce-Zdroju obchodzi jubileusz 70-lecia działalności. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Kawiarni "Koncertowa" w Zakładzie Przyrodoleczniczym.

 • Wspaniałe PRZEDSZKOLAKI z Punktu Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rabce - Zdroju, wzięły udział w bardzo ważnej dla środowiska akcji #SprzątamyDlaPolski. Założyli rękawiczki, zabrali worki i ruszyli w najbliższą okolicę aby oczyścić środowisko ze szkodliwych plastików, papierów i innych trujących nasza planetę śmieci.

 • Na terenie Ogrodu Różańcowego przy kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego żołnierzy 3 Pułku Piechoty Legionów.

 • W dniach 30 września – 2 października 2022 r. odbył się XVII edycja rajdu historyczno-edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia "Ognia" – 3. kompanii ZP "Błyskawica" oraz Oddziału Partyzanckiego "Wiarusy".

 • Więcej informacjii: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/170350,XVII-Rajd-Szlakami-Zolnierzy-Wykletych-mjr-Jozefa-Kurasia-Ognia.html

 • Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz 17. zainaugurował swoją działalność. Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2022/2023 odbyła się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.

 • Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju złożyli uroczyste ślubowanie. Szkolną uroczystość rozpoczął program artystyczny w ich wykonaniu. Jak tradycja każe, ślubowali: "Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, starać się być dobrym kolegą, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom". Także w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

 • 19 października Prezydent Andrzej Duda gościł w naszym regionie. Odwiedził kończącą się budowę tunelu na drodze ekspresowej S7 między Naprawą a Skomielną Białą.

 • Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej kampanii "Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo". W ramach kampanii 19 listopada oraz 3 grudnia br. możesz sprawdzić bezpłatnie ustawienia świateł w pojeździe na stacji kontroli pojazdów Fast Fix 34-700 Rabka-Zdrój ul. Podhalańska 4

 • Stowarzyszenie Europe4Youth wraz z Młodzieżową Radą Miejską w Rabce-Zdroju od roku realizują projekt NOWEFIO – "Strefa Wpływu". Projekt ten ma na celu wzmocnienie wpływu i struktur partycypacji młodzieży na długofalową politykę młodzieżową na poziomie lokalnym w 4 gminach w Małopolsce (Rabka, Kościelisko, Nowy Sącz, Bukowno) oraz zapewnienie partycypacyjności jej tworzenia.