Start
Krótko-szybko str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 kwietnia 2023 11:48
 • W Rabce-Zdroju odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca burmistrz Leszek Świder, radny powiatowy Stanisław Kiersztyn, przedstawiciele Stowarzyszenia GIL oraz harcerze z Zarytego, złożyli znicze na grobach żołnierzy wyklętych na cmentarzu parafialnym przy ulicy Orkana.

 • W dniach 4-5 marca 2023 roku do Rabki-Zdroju przyjechała ponad setka harcerzy z Hufca Podhalańskiego z Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, Białki Tatrzańskiej, Łapsz Wyżnych, Ochotnicy D., Cichego i Jurgowa.

 • 11 marca jest obchodzony w Polsce Dzień Sołtysa. To święto ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku tym wszystkim osobom, które na co dzień dbają o swoje sołectwa.

 • 25 marca 7 Próbna Podhalańska Drużyna Wędrownicza "Viatores" z Rabki-Zdroju wzięła udział w corocznym Święcie Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej Tadeusza Kościuszki.

 • Zarząd Woj. Małopolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu termomodernizacji budynków stacji ratunkowych Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce-Zdroju, w Nowym Targu i Limanowej z funduszy unijnych w kwocie 11,5 miliona złotych. Projekt obejmował będzie wykonanie termoizolacji budynków wraz z elewacją.

 • W remizie OSP w Rdzawce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Komisja konkursowa, w składzie: st. kpt. Mateusz Zając - Przewodniczący, mł. kpt. Bogdan Wygrecki - członek i dh Jacek Klinowski - Prezes Gminny ZOSP RP – członek, po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców i udzieliła im kwalifikacji do finału powiatowego, który odbędzie się 13 kwietnia w Nowym Targu.

 • Rozpoczęło się pozimowe sprzątnie ulic i chodników. Na ulice Rabki-Zdroju wyjechały ekipy sprzątające, które w pierwszej kolejności zajmują się chodnikami, deptakami i innymi ciągami pieszymi.

 • Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju przeprowadziła w ramach działań „Bezpieczny Senior” spotkanie profilaktyczne z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas którego przestrzegała o metodach i sposobach działania oszustów, na co należy zwracać uwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi, aby nie stracić swoich oszczędności.

 • Przedszkole w Chabówce oraz Przedszkole nr 1 w Rabce- Zdrój wraz z Gminą Rabki-Zdrój- koordynatorem przedsięwzięcia, przystąpiły do programu „Na dobry początek” Fundacji BGK. Kodowanie to nauka współpracy, argumentowania swoich wyborów, logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i wyzwań, to sposób wybierania rozwiązań optymalnych.

 • W tym roku Fundacja Rozwoju Regionu Rabka obchodzi jubileusz 25-lecia. To okazja do podsumowań wielu lat aktywnej działalności na rzecz mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z naszego terenu. Więcej o działaniach Fundacji znajdą Czytelnicy w wywiadzie z preze-sem FRRR, Maciejem Kopytkiem w stałym dziale naszej gazety "Spacery po Rabce".

 • Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju kom. Marcin Grzymek w imieniu kierownictwa i pracowników komisariatu, przekazał na ręce burmistrza Leszka Świdra podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej za ponadprzeciętne zaangażowanie i profesjonalizm funkcjonariuszy w zakresie obsługi systemu wizyjnego na terenie miasta.

 • W sali obrad Urzędu Miejskiego odbyła się siedemnasta, ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju tej kadencji. Jej gośćmi byli burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala, radni oraz zaproszeni goście. Przewodniczący rady Norbert Sienkowiec przedstawił sprawozdanie z jej działalności w 2022 roku.

 • Od marca 2023 roku na terenie Gminy Rabka-Zdrój w 6 szkołach podstawowych są realizowane "Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej", w ramach zadania zajęć sportowych finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.