Start
Ze sportu str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
wtorek, 04 kwietnia 2023 12:26
  • Na rozegranych w Rzeszowie 4 marca Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodzików bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS ROMER Rabka-Zdrój. Milena Wojciechowska zdobyła złoty medal w skoku wzwyż z bardzo wartościowym rezultatem 160cm.

• W niedzielę 5 marca w Rabce-Zdroju, z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, rozegrany został 11. bieg pamięci "Tropem Wilczym". Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na temat żołnierzy wyklętych.

• 11 marca w Brzeszczach drużyna UKS Romer wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Małopolski Dzieci. Rabczańscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Mistrzynią w skoku wzwyż U12 została Martyna Tatoń, a brąz zdobyła Emilia Węglarz.

• Sukcesy rabczan w Mistrzostwach Polski Amatorów PZN w slalomie gigancie. Finały zostały rozegrane w Szczawnicy, na stoku Palenica i zgromadziły zawodników z całej Polski. Wysokie miejsca zajęli rabczanie.

• Sferą życia społecznego w Rabce dotąd stosunkowo mało rozpoznaną jest sport, w bardzo szerokim znaczeniu tego pojęcia. Przyczyną jest na pewno brak dostępnej dokumentacji świadczącej o bogatej przecież, sportowej przeszłości Rabki. Cały artykuł można przeczytać na stronie Historia Rabki - https://historiarabki.blogspot.com/2023/03/rabczanskie-reminiscencje-sportowe.html

• Po zimowej przerwie na Krzywoń powoli wracają miłośnicy dwóch kółek. Rabka Trails to - przypomnijmy - kompleks trzech tras rowerowych enduro MTB: Mącicielki, Zazdrośnicy i Włóczykija. Aby w pełni spełniały swoją rolę i dawały przyjemność z jazdy, konieczne są pozimowe naprawy. Więcej informacji na https://www.facebook.com/rabkatrails