Start
Pamiętnik kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 kwietnia 2023 12:45
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu Filia Rabka-Zdrój ogłasza NABÓR KANDYDATÓW do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 na następujące instrumenty: FORTEPIAN, SKRZYPCE, ALTÓWKA, GITARA, FLET, KLARNET i AKORDEON.

  • Takich koncertów w Rabce prosimy więcej! - powtarzali widzowie, wychodząc zachwyceni z koncertu Mai i Andrzeja Sikorowskich z zespołem, który miał miejsce w sobotę w sali Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju.

  • Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ogłosił wyniki tegorocznego dofinansowania w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. O dofinansowanie ubiegały się również placówki z terenu gminy Rabka-Zdrój.

  • W Teatrze Lalek “Rabcio” w Rabce-Zdroju odbył się koncert Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Był on okazją do podziękowań dla wyjątkowych gości – państwa Ilony i Waldemara Kaczochów z USA, którzy zorganizowali w rodzinnym mieście Oak Ridge, w stanie Tennessee, koncert charytatywny, z którego dochód przekazali na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Rabce-Zdroju.

  • Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się w Teatrze Lalek RABCIO, a uświetnił je występ artystów z grupy Street Art oraz Szkoły Kreacji Ruchu. Spektakl „Dziewczynka z zapałkami’ poruszał swoją autentycznością, ponadczasowością oraz niezwykle trudną i ważną tematyką.

  • Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju zajęła stanowisko w sprawie planów przeniesienia Muzeum Orderu Uśmiechu z Rabki-Zdroju do Głuchołaz. Młodzież jest przeciwna tym planom.