Start
Pamiętnik kulturalny str.11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 czerwca 2023 14:06
  • Wystawy, spotkania, imprezy plenerowe, festiwale, koncerty, warsztaty, pikniki, obchody, zabawy, konkursy - do końca wakacji 2023 roku w Rabce-Zdroju będzie się działo, a wszystko to w ramach obchodów 70-lecia nadania praw miejskich Rabce.
    Kalendarz w wersji PDF do pobrania: https://gmina.rabka.pl/download/1623

  • Fundacja Kinematograf była organizatorem wydarzenia, jakim był majówkowy spektakl „Letni dzień” Sławomira Mrożka, wystawiony w Teatrze Lalek „Rabcio”. Majówkowe przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ mogli je obejrzeć także widzowie, którzy potrzebują specjalnych dostosowań.

  • Przy wypełnionym do ostatniego miejsca amfiteatrze, w poniedziałek 1 maja odbyło się widowisko zatytułowane „Abba & Queen Forever”. Było to show muzyczno-taneczne łączące muzykę obu zespołów z symfonicznymi aranżacjami, z udziałem solistów, chóru i orkiestry Stowarzyszenia Meloarte.

  • W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce - Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów przed publicznością oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju realizuje przedsięwzięcie grantowe "Biblioteka Otwarta", finansowane w ramach projektu "Kultura bez barier". Projekt ma na celu stworzenie kompleksowej oferty bibliotecznej dla dzieci ze szczególnymi potrzebami (osób z niepełno-sprawnością intelektualną, wzroku i słuchu) i ich rodziców.

  • Tegoroczny XXXVII Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej został zorganizowany w sali Teatru Lalek Rabcio. Udział w nim wzięła rekordowa liczba recytatorów - 120 uczestników ze szkół podstawowych z Rabki-Zdroju, Kasinki Małej, Kasiny Wielkiej z Orawy i innych regionów, którzy występowali w kategoriach literackiej i gwarowej.

  • W rabczańskim teatrze „Rabcio” miał miejsce koncert piosenki francuskiej. Gwiazdą wieczoru była Yaga Kowalik, związana artystycznie z Francją, gdzie w latach 90-tych przebywała na stypendium piosenkarskim w Paryżu, co zaowocowało współpracą m.in. z kompozytorem Norbertem Chiche oraz fascynacją twórczością klasyków piosenki francuskiej.