Start
Krótko-szybko str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 lipca 2023 13:35
  • Jak przystało na Miasto Dzieci Świata, obchody święta najmłodszych w naszej miejscowości są w tym roku okazałe, bo i okazja jest wyjątkowa. W 2023 roku Rabka-Zdrój świętuje jubileusz 70-lecia otrzymania praw miejskich. Również dzieci włączyły się w jubileuszowe obchody i na miejskim stadionie przy ul. Jana Pawła II utworzyły napis „70 lat”, a operator drona uwiecznił to wydarzenie zdjęciem z powietrza.

  • Dr Andrzej Pogorzelski, rabczański lekarz pediatra, specjalista pneumologii dziecięcej związany z Kliniką Pneumonologii i Mukowiscydozy w IGiChP w Rabce-Zdroju, został odznaczony Orderem Uśmiechu, dołączając tym samym do grona rabczańskich Kawalerów Uśmiechu.

  • Górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w swojej siedzibie przy ulicy Podhalańskiej na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. W tym roku upłynęła bowiem trzyletnia kadencja obecnego zarządu, była więc okazja podsumować dotychczasowe inicjatywy i działania, a także porozmawiać o planach na przyszłość.

  • W parku sanatoryjnym Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju odbył się koncert charytatywny "Gramy dla Maksyma", w którym wystąpili Bogdan Świerczek, półfinalista programu The Voice of Poland oraz Łukasz „Zazi” Zazula.

  • W rabczańskim Amfiteatrze można oglądać można było wystawę zdjęć nieżyjącego już artysty-fotografika Jerzego Sierosławskiego oraz współczesnego rabczańskiego dokumentalisty Piotra Kuczaja. Wystawa powstała z okazji jubileuszu 70-lecia nadania Rabce praw miejskich.

  • Jedną z atrakcji tegorocznych wakacji, podobnie jak w latach ubiegłych, będą regularnie odbywające się koncerty Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój, kierowanej przez Jacka Klinowskiego.

  • Na zakończenie roku szkolnego szkoły tańca Anety Tucznio - Studio Tańca So Beat, w amfiteatrze młodzi tancerze zaprezentowali taneczne show, które było podsumowaniem całorocznej pracy grup dziecięcych oraz młodzieżowych. Na scenie mogliśmy zobaczyć podopiecznych pani Anety - od lat 4 do 19-tu.

  • Z udziałem burmistrza Leszka Świdra, księży, radnych powiatowych Stanisława Kiersztyna i Krzysztofa Kurańdy, a także licznych mieszkańców Rabki-Zdroju odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

  • Mieszkańcy Rabki-Zdroju i turyści spacerujący bulwarami nad Poniczanką chętnie dokarmiają żyjące tam dzikie kaczki. Ptaki te są popularną i lubianą atrakcją bulwarów, i wpisały się w krajobraz tego miejsca.

  • Studentki i studenci Rabczańskiego Uniwerystetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki walnym zebraniem, podczas którego przyjęto uchwały - o przyjęciu sprawozdań: finansowego, które przedstawiła Skarbnik Zofia Chuda, merytorycznego, które odczytała prezes Elżbieta Szarawara, oraz Komisji Rewizyjnej, które naświetliła Grażyna Lysy.