Start
Ze sportu str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 lipca 2023 13:36
  • Młodzi lekkoatleci z MKS Rabka-Zdrój, reprezentujący jednocześnie swoją szkołę z Sieniawy startowali w cyklu zawodów w 4-boju lekkoatletycznym w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego SZS i przeszli jak burza przez eliminacje, zajmując pierwsze miejsca w zawodach poczynając od zawodów Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój przez Igrzyska Powiatowe, Igrzyska ½ Finału Wojewódzkiego i w końcu wygrywając Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt na stadionie KS Wawel w Krakowie.

  • 4 czerwca w Amfiteatrze, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbył się XVI Turniej Szachowy dla Dzieci o Wielki Puchar Czekoladowy, ufundowany przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju. Rozgrywkom przy szachownicy patronował Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który uroczyście z dyrektorem Centrum Bolesławem Barą otworzył turniej.

  • 13 czerwca w Krakowie na stadionie WKS Wawel odbył się festiwal sztafet – impreza kończy współzawodnictwo sportowe młodzieży w roku szkolnym 2022/23. Liceum Romera reprezentowały trzy sztafety – 4x100 kobiet, 4x400 kobiet i 4x400 mężczyzn. Uczniowie Romera okazali się bezkonkurencyjni na szczeblu wojewódzkim, wygrywając wszystkie biegi sztafetowe i zdobyli tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego.

  • W ramach imprezy Dawnej Rabki Czar, na kortach w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju odbył się V Jubileuszowy Mini Turniej Tenisa Ziemnego w strojach retro. Celem było między innymi ocalenie od zapomnienia czaru dawnych lat, uczczenie Jubileuszu 70-lecia nadania Rabce praw miejskich oraz promocja Rabki-Zdroju.

  • IV liga Małopolska (wschód)
    Ostatecznie, po 34 meczach KS Wierchy zajęły 10 pozycję w tabeli, zdobywając 47 pkt. Wierchy zwyciężyły w 14 meczach, 5 zremisowały i poniosły 15 porażek. Stosunek bramek: 71:68