Start Nr 142 Sport i turystyka str.4
Sport i turystyka str.4
  • W dniach 7-9 lipca w Chorzowie odbyła się 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18. Dwójka zawodników UKS Romer Rabka-Zdrój wywalczyła sobie prawo startu w tej najważniejszej imprezie w roku dla juniora młodszego.

  • 9 lipca na trasach na Krzywoniu rozegrana została kolejna edycja zawodów kolarskich pn. "Puchar Szlaku Solnego" pod honorowym patronatem burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra.

  • Rabka-Zdrój gościła w miniony weekend uczestników akcji Odkryj Beskid Wyspowy, która promuje ten mniej znany, ale piękny zakątek polskich gór. Od czerwca do września, co tydzień, uczestnicy akcji zdobywają kolejne beskidzkie szczyty. Tym razem przyszła kolej na Luboń Wielki.

  • 30 lipca zakończyły się międzynarodowe zawody Street Workout Caliathletics Battles IV w Rabce-Zdroju. Była to czwarta edycja imprezy dla zawodników uprawiających tą niezwykle widowiskową dyscyplinę, polegającą na wykazaniu się sprawnością i siłą w odniesieniu do własnej masy ciała.

  • Za nami pierwsze dwie wyprawy pod hasłem "Letnie rowerowanie" i "Rabczańskie legendowanie". 6 lipca miała miejsce pierwsza z ośmiu wycieczek rowerowych do magicznego miejsca na Piątkowej Górze, … 13 lipca, ze względu na niesprzyjającą pogodę, zmieniono plany wycieczki i miejscem docelowym wycieczki był Potok Luboński.

  • Od 1 sierpnia obowiązuje nowe zarządzenie dotyczące udostępniania Gorczańskiego Parku Narodowego. Do najważniejszych zmian należy udostępnienie nowego szlaku na Turbaczyk z Koniny (przedłużenie czarnego szlaku z Koniny Halamy przez Koninę Natanki na Turbaczyk) oraz likwidacja ścieżki edukacyjnej "Partyzancką ścieżką na Turbacz".

  • Rabczańskie reminiscencje sportowe - Część IV - sporty zimowe w 1934 roku.
    W dniach od 2-go do 4-go lutego 1934 odbyły się w Rabce pierwsze Międzynarodowe Akademickie Narciarskie Mistrzostwa Polski zorganizowane przez Sekcję Narciarską AZS Krakowskiego. Więcej na stronie Historia Rabki – https://historiarabki.blogspot.com/2023/07/rabczanskie-reminiscencje-sportowe.html