Start
Pamiętnik Kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 sierpnia 2023 20:46
 • 1 lipca na terenie przystani żeglarskiej YKP Nowy Targ nad Jeziorem Czorsztyńskim zaprezentowany został spektakl „Poezją i wiatrem”, przygotowany podczas tygodniowych warsztatów teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Rabcia”.

 • 2 lipca w rabczańskim amfiteatrze odbył się piknik ekologiczny. Impreza bogata w atrakcje, przyciągnęła całe rodziny. Na scenie odbywały się występy artystyczne i konkursy, w strefie dziecięcej trwały ciekawe warsztaty i zajęcia edukacyjne, a w strefie targowej można było upolować produkty wyprodukowane z poszanowaniem środowiska.

 • 13 czerwca w rabczańskiej bibliotece odbyło się, tłumaczone na Polski Język Migowy, spotkanie z Anna Dymną. Wcześniej, 31 maja, po zdobyciu, w ramach dorocznego rajdu na Luboń Wielki, spotkała się tu grupa harcerzy Nieprzetartego szlaku (ogólnopolskie harcerstwo osób z niepełnosprawnościami.
  Oto linki do filmików, które pokazują, co zrobiliśmy w bibliotece:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZeWwhe-RHzo
  https://www.youtube.com/watch?v=s3fUEDa1aJw

 • Burmistrz Leszek Świder wziął udział w oficjalnym otwarciu Jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w Rabce-Zdroju. Otwarcie Rabka Festival miało miejsce 12 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która jest partnerem tego wydarzenia.

 • W niedzielę, 23 lipca odbył się X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, organizowany w ramach corocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Po raz kolejny nasze miasto znalazło się wśród gospodarzy imprezy, której celem jest promocja wśród odwiedzających nasz region turystów kultury regionalnej i atrakcji Beskidu Wyspowego.

 • Muzeum im. Władysława Orkana wraz z Partnerami: Starostwem Powiatowym w Nowym Targu, Urzędem Miasta Rabki-Zdroju oraz Bankiem Spółdzielczym w Rabie Wyżnej zapraszają na XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber.
  Program Festiwalu:
  - 27.07.2023 godz. 17:00 Marcin Armański, (organy)
  - 10.08.2023 godz. 17:00 Ondrej Valenta, (organy)
  - 17.08.2023 godz. 17:00 Wacław Golonka, (organy)
  - 31.08.2023 godz. 17:00 Katarzyna Gierla (sopran), Mateusz Zuzański (skrzypce), Wojciech Gracz (organy)

 • W środę 6 września o godz. 16:30 w rabczańskim amfiteatrze odbędzie się otwarta próba dla dzieci, które chcą wstąpić do dziecięcego zespołu góralskiego Majeranki z Chabówki. Kontakt: tel. 888 968 877

 • Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju zaprasza w wakacje na góralską przygodę. Od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 17 goście mogą odkrywać świat górali i zbójników karpackich, wziąć udział w interaktywnej grze muzealnej oraz zwiedzać multimedialne ekspozycje.