Start Nr 142 Lato 2023 - propozycje str.18
Lato 2023 - propozycje str.18
 • Zapraszamy na wakacje z „Teatrem Chrząszcz w Trzcinie”. Na młodych widzów czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy do rabczańskiego amfiteatru, natomiast widzów jeszcze młodszych do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wyjątkowe spektakle najnajowe.
  - 03.08 /czwartek/ godz. 16:00, AMFITEATR
  O! Wlazł kotek na płotek - dla dzieci 5-10 lat
  - 06.08 /niedziela/ godz. 16:00, AMFITEATR
  - Puk! Puk! - dla dzieci 3-9 lat
  - 08.08 /wtorek/ godz. 11:00, BIBLIOTEKA
  - MI SIE - dla dzieci 2-6 lat
  - 10.08 /czwartek/ godz. 16:00, AMFITEATR
  C jak CYRK - dla dzieci 2-8 lat
  -16.08 /środa/ godz. 11:00, BIBLIOTEKA
  Bam-Bam - dla dzieci 8 m-cy–5 lat
  -17.08 /czwartek/ godz. 16:00, AMFITEATR
  Plum i Bulb - dla dzieci 5-10 lat
  -19.08 /sobota/ godz. 16:00, AMFITEATR
  O! Wlazł kotek na płotek - dla dzieci 5-10 lat
  -24.08 /czwartek/ godz. 16:00, AMFITEATR
  C jak CYRK - dla dzieci 2-8 lat

 • Stowarzyszenie Rowerowe Cyklo-Rabka organizuje cykl bezpłatnych wycieczek pt. "Rabczańskie Rowerowanie 2023" dzięki wsparciu ze strony Wypożyczalni rowerów Elektrycznych MTB - WYPOŻYCZALNIARABKA.PL , Salonowi Rowerowemu Kross Rabka oraz pomocy finansowemu Urzędu Miasta. Wycieczki prowadzi wykwalifikowana kadra.

 • Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zaprasza do Parku Zdrojowego „Pod Grzybek” na wakacyjne koncerty Krakowskiej Orkiestry Salonowej pt. "Od Straussa do Lehara". W wykonaniu orkiestry usłyszymy utwory muzyczne m.in.: J. Straussa, F. Lehara, F. Schuberta, J. Offenbacha.

 • Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Goście – Koło PTTK Oddział Rabka serdecznie zaprasza na wakacyjny cykl spacerów po Rabce z Przewodnikiem. W tym roku spotykać się będziemy w każdą środę, o godz. 15:00. Miejscem zbiórki jest Pomnik Mikołaja przed dworcem PKP, stamtąd wyruszamy na poznawanie historii Rabki. Czas spaceru to ok. 2-3 godziny podczas którego odwiedzimy miejsca z historią naszego uzdrowiskowego miasta.

 • Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce poinformował, że uruchomi w wakacje pociągi retro. Wielu miłośników kolei martwiło się, czy przejazdy zabytkowymi składami dojdą do skutku w związku z przebudową linii kolejowej z Chabówki do Zarytego. Ale - jak się okazuje - znalazł się na to sposób. Dotychczas przejazdy odbywały się na trasie Chabówka - Rabka-Zdrój - Kasina Wielka. W tym roku, w lipcu i sierpniu skansen zorganizuje przejazd w przeciwnym kierunku - z Chabówki przez Jordanów do Osielca. Wycieczki retro Doliną Skawy tym razem będą oferować widoki na piękny krajobraz kotliny Rabczańskiej i podnóży Beskidu Makowskiego.

 • Odkryj Beskid Wyspowy
  - X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki"
  - wyprawy sierpniowe: