Start Nr 152 Krótko-szybko o maju str.3
Krótko-szybko o maju str.3
  • Perła Rabki-Zdroju, czyli Park Zdrojowy, rozkwita kolorami lata. Park cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kuracjuszy i turystów odwiedzających nasze miasto. Słowa zachwytu słychać z ust każdego, kto w nim był.

  • 22 maja na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu świętowali Dzień Strażaka.

  • 8 maja Rabkoland w ramach Dnia Otwartego zaprosił dzieci ze szkół i przedszkoli z gminy Rabka-Zdrój. Ponad 800 uczniów skorzystało z możliwości odwiedzenia parku rozrywki.

  • Zwieńczeniem długiego weekendu w Rabce-Zdroju była Folkowa Majówka, podczas której 5 maja w Amfiteatrze odbyły się występy zespołów regionalnych Powicher z Rdzawki oraz, gościnnie, zespołów Pienińskie Wiyrchy i Małe Pieniny z Krościenka nad Dunajcem.

  • Sołectwo Ponice było w tym roku gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. 4 maja pod miejscową remizą OSP spotkali się strażacy z naszej gminy oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

  • W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym ich punktem była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. proboszcza Dariusza Paculę w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju.

  • Przedszkolaki z Chabówki oraz z Przedszkola Miejskiego nr 1. otrzymały sadzonki drzew od Burmistrza Leszka Świdra oraz pracowników Urzędu Miejskiego, które zostały posadzone na terenie ogródków przedszkolnych.