Start Nr 152 Pamiętnik kulturalny str.10
Pamiętnik kulturalny str.10
  • Tegoroczny Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej został zorganizowany po raz 38. W sali Teatru Lalek „Rabcio” wystąpiło 79 uczestników ze szkół podstawowych z Rabki-Zdroju, Kasinki Małej, Kasiny Wielkiej, z Orawy i innych regionów, prezentujących utwory w kategoriach literackiej i gwarowej. Po raz pierwszy w historii odbył się w ramach konkursu również konkurs plastyczny.

  • W Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Małopolskiego, Programu "Śpiewająca Polska", Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak, zdobył drugie miejsce.

  • W sobotni wieczór, 19 maja, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju włączyło się w obchody Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku dzień muzealnika obchodzony zwyczajowo 18 maja jest dobrym pretekstem do tego, aby zaprezentować Muzeum z całkiem innej strony.
    Film Bajka o Dzielnej Marynie, Bacy Bulandzie i zębach z rabczańskiego kościółka - https://youtu.be/TJQ32ASp9nE

  • W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce - Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów przed publicznością oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

  • Koncert Orkiestry Meloarte pod nazwą "Największe Przeboje Filmowe", który zgromadził licznych turystów spędzających w Rabce-Zdroju Majówkę oraz mieszkańców, zakończył rabczańskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

  • W Teatrze Lalek „Rabcio”, odbył się zorganizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, wyjątkowy koncert, na którym wystąpił znakomity duet fortepianowy - Czesław Majewski i Janusz Tylman. Było to niezwykłe połączenie muzyki klasycznej i rozrywki doprawione anegdotą i humorem.

  • Sara James, Polska piosenkarka pochodzenia nigeryjskiego, o której usłyszał cały świat, gdy dotarła do finału America’s Got Talent, z okazji Dnia Dziecka wystąpiła w Rabce-Zdroju.