Start Nr 153 Krótko-szybko o czerwcu str.2
Krótko-szybko o czerwcu str.2
  • Program wydarzeń dla najmłodszych przygotowany z okazji Dnia Dziecka, jak przystało na Miasto Dzieci Świata, był bardzo bogaty. Rabkoland przygotował liczne atrakcje, Teatr Lalek „Rabcio” zaprosił najmłodszych na spektakl „Skrzaty domowe” a po spektaklu rozstrzygnięto konkurs na lalkę i plakat.

  • Z udziałem burmistrza Leszka Świdra, starosty nowotarskiego Tomasza Hamerskiego, księży, radnych miejskich z przewodniczącym Rafałem Hajdyłą na czele, radnych powiatowych w tym Stanisława Kiersztyna, a także licznych mieszkańców Rabki-Zdroju, odbył się Marsz Dla Życia i Rodziny.

  • W 104. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 8 czerwca w rabczańskim amfiteatrze odbyło się niezwykłe wydarzenie - V Największa Góralska Majówka w Polsce. Na scenie wystąpiło 215 dzieci prowadzonych przez muzyka Damiana Pałasza, twórcę zespołu Mała Armia Janosika.

  • W Rabce-Zdroju odbył się Archidiecezjalny Dzień Dziecka. To wyjątkowe wydarzenie, a tegoroczny temat: „Niech się dzieje wola Twoja” nawiązuje do męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała Rapacz, którego postać była przybliżona uczestnikom poprzez grę miejską i specjalnie przygotowaną piosenkę.

  • W ramach VI edycji Retro Pikniku Dawnej Rabki Czar, w 160 lecie Uzdrowiska odbyła się w zabytkowym otoczeniu kościółka-muzeum gra terenowa pt. „Jak się żyło w Rabce mojej praprababce".

  • Z udziałem Sekretarza Rabki-Zdroju Roberta Wodziaka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Rogowca i radnych miejskich, a także dyrektorów szkół i rodziców uczniów w Amfiteatrze odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów wyróżniającym się uczniom rabczańskich szkół podstawowych.

  • Za nami główne uroczystości 100-lecia konsekracji kościoła św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Przewodniczył im Metropolita Krakowski arcybiskup Jędraszewski.

  • W dniach 09.06.2024- 14.06.2024 miała miejsce rewizyta uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Informatycznego im. ks. J. Tischnera w szkole partnerskiej Betty Reis Gesamtschule w Wassenbergu.

  • Na terenie Rdzawki odbyły się ćwiczenia strażackie, w których udział wzięły jednostki straży pożarnej z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój. Strażacy ćwiczyli schemat działań podczas fikcyjnego pożaru na roli Rusnakówka w Rdzawce.