Start Rocznik 2024 (nr 147- 158) Nr 157 Pamiętnik kulturalny str.13
Pamiętnik kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2024 15:05
  • Podczas jubileuszowego 40. Festiwalu „Babiogórska Jesień” w Zawoi, wójt gminy p. Michał Łukasik wręczył „Babiogórskie Styrnole” – nagrody przyznawane osobom zasłużonym dla gminy Zawoja. Wśród wyróżnionych znalazła się rabczanka – dr Katarzyna Ceklarz, która od lat realizuje badania naukowe na terenie tej gminy.

  • W Galerii "Pod Aniołem" w Rabce-Zdroju miała miejsce promocja książki dra Marka Świdra pod tytułem „Poprzez przeszłość ku przyszłości”. Powstała ona z okazji jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera. Autor, to wieloletni dyrektor tej szkoły i pasjonat historii.

  • Na zakończenie Festiwalu Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum w Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju otwarto wystawę „Sacrum Herbarium – święty zielnik”.

  • W Teatrze Lalek "Rabcio" odbyła się premiera przedstawienia "Arabela" na motywach scenariusza serialu Vaclava Vorlicka i Milosa Macourka, w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej "Przyjaciele Rabcia".