Start Rocznik 2011-12 (nr 1-15) nr 10 DODATEK KULTURALNY. str.17
DODATEK KULTURALNY. str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 sierpnia 2012 15:07

czyli od księgarskiej lady do sali koncertowej...

"Tak sobie myślę"
Niezupełnie tego się spodziewałam, sięgając po długo oczekiwaną na rynku książkę Jerzego Stuhra Tak sobie myślę. Książka promowana hasłem, iż "daje nadzieję" miała być osobistym zapisem myśli aktora z czasu jego zmagań z rakiem. Jakoś tak naturalne wydawało mi się, że będzie ona pełna wspomnień, głębokich przemyśleń filozoficznych, wzniosłych sentencji. Zdziwił mnie zatem jej lekki (jak się okazało - na pozór) ton felietonu.

"Obraz w rytmie reggae"
O Bobie Marleyu powstało już wiele dokumentów i wydawałoby się, że już nic nas nie zaskoczy. A jednak. Najnowszy materiał o tym muzyku autorstwa Kevina Macdonalda święci triumfy na tegorocznych festiwalach.


jazzowa Rabka
Mieliśmy szczęście gościć w Rabce jednego z najzdolniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia Pawła Kaczmarczyka.

Poniżej kilka zdjęć z jam-session, do którego w kawiarni Między Słowami. (foto. M.Kolecki)z Marzeną Szurek wędrówka  „W stronę światła”
12 lipca otwarta została w Galerii Pod Aniołem wystawa rysunku i malarstwa Marzeny Szurek. Trwała do 31 lipca. Została nazwana „W stronę światła”. Tytuł jakże wymowny, bo pani Marzena jest osoba niepełnosprawną i to co dla nas proste, dla niej może być barierą.