Start Rocznik 2013 (nr 16-27) nr 20 Pamietnik Kulturalny str.16
Pamietnik Kulturalny str.16 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 czerwca 2013 14:47
 • Wyniki XXIX Konkursu Recytatorskiego im. Zachary-Wnękowej
  14 maja odbył się Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej. Tym razem już XXIX.  Zebranych w Teatrze Lalek „Rabcio" powitał kustosz Muzeum im. Władysława Orkana, Wojciech Kusiak. Do uczestników i zaproszonych gości krótkie słowo wstępne wygłosił Julian Staniewski, a dr Anna Mlekodaj miała interesujący wykład dotyczący problemu, czy Antoninę Zaharę-Wnękową słusznie nazywa się poetką ludową.
  Po tym wstępie w teatrze zostali uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych, których recytacji słuchała komisja w składzie: Maria Derek, Dorota Majerczyk, Zbigniew Kopytek. Uczniowie gimnazjów przeszli do muzeum, ich występy oceniali: Wojciech Kusiak, Maria Wawryków oraz Magdalena Woźniak.
 • Jak jest – jak mogłoby być
  20 maja w Galerii „Pod Aniołem" odbyło się otwarcie Wystawy Projektów Rewaloryzacji Wybranych Obiektów i Zespołów Zabytkowych Rabki-zdroju. Organizatorami były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce.

 • Młody rabczański raper Zazi opublikował w serwisie You Tube singiel pt. "Czuję się dobrze" zapowiadający nadchodzącą płytę "7471". W swojej piosence Zazi śpiewa o Rabce, o tym jak się zmienia, o nowych inwestycjach, o tym, co mu się tu nie podoba. "Rabka to naprawdę piękne miejsce" - podkreśla w piosence. Pracę nad płytą już ruszyły, ale dokładnej daty jeszcze nie znamy Czekajcie i obserwujcie -  zależy mi by ta płyta dotarła do każdego, a zwłaszcza do każdego z Rabki! - informuje Zazi. Singiel został nagrany w CHABAKOOVKA STUDIO prowadzonym porzez Kubę "Bobasa" Wilka.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d-9L3DVGY9E

 • Witaj, Majowa jutrzenko – koncert Chóru CANTABILE
  W pierwszomajowe popołudnie Chór „Cantabile", działający przy Uniwersytecie III Wieku w Rabce, wystąpił w MOK-u. Koncert poświęcony 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja nosił tytuł Witaj, Majowa jutrzenko. Była to kolejna, trzecia już LEKCJA ŚPIEWANIA Z CHÓREM „CANTABILE". Tradycyjnie organizatorami były Rabczański Uniwersytet III wieku i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.
 • "Więcej niż trio" - trzech szamanów dźwięków i nasza wyobraźnia.
  W sobotni wieczór, 4 maja, w Kawiarni-Księgarni „Między Słowami" zagrał pathman. Grupę tworzą Piotr Kolecki, Marek Leszczyński, oraz Marek Podlecki, który z grupą gra od zeszłego roku.