Start Rocznik 2014 (nr 28-39) nr 33 Kurenda. Informator samorządowy. str.3
Kurenda. Informator samorządowy. str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 07 lipca 2014 16:28

Rabka-Zdrój w koronie
Rabka-Zdrój znalazła się w czołówce gmin Małopolski, które zasłużyły na miano najbardziej gospodarnych i przyjaznych swym mieszkańcom. W plebiscycie "Korony Małopolski", który jest podsumowaniem czterech lat pracy samorządu ostatniej kadencji, w kategorii miast od 15 do 30 tysięcy mieszkańców, Rabka-Zdrój zajęła wysokie III miejsce.

Rabka przyjazną gminą
Redakcja „Forum Biznesu” wraz z „Gazetą Prawną” zorganizowała Ogólnopolski Konkurs „Przyjazna gmina”. Konkurs miał na celu wyłonienie samorządów, które dynamicznie się rozwijają, stwarzają warunki do tworzenia nowych miejsc pracy oraz są przyjazne dla wszelkiego typu działań w zakresie działalności gospodarczej, edukacji, zagospodarowania czasu wolnego i rozwoju gminy. Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się Rabka-Zdrój, która została doceniona w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Nowy chodnik przy ul. Jana Pawła II
Zakończyła się przebudowa chodnika  biegną-cego wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Stare, betonowe płyty zostały zerwane, a w ich miejsca pojawiła się efektownie i gustownie wyglądająca kostka. Przebudowa objęła odcinek o długości 370 metrów - od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do mostku obok lodowiska.

Burmistrz z absolutorium
Rada Miejska w Rabce-Zdroju jednogłośnie udzieliła burmistrz Ewie Przybyło absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok, potwierdzając rzetelność, gospodarność i celowość prowadzone polityki finansowej.

Miejsca zabaw i rekreacji - gotowe
Zakończyły się, realizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, inwestycje polegające na budowie placów zabaw i miejsc rekreacji i wypoczynku w Chabówce oraz w Ponicach.

ZE SPORTU

Sukces uczennic z Romera!

Zawodniczki I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju zajęły piąte miejsce w sztafecie szwedzkiej w Ogólnopolskim finale biegów rozstawnych - Vena Sport Festival 2014. Finały rozegrane zostały w dniu 15 czerwca na stadionie AZS w Łodzi. Sztafeta biegła w składzie: Renata Hobot - 100m, Anna Żur - 200m, Patrycja Szklarz - 300m, Kinga Łopata - 400m.