Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr 43 Kurenda - Informator Samorządowy str.4
Kurenda - Informator Samorządowy str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 maja 2015 15:08

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że w dniach 25-29 maja 2015 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz w dniach 25-28 maja 2015 r. w sołectwach Rdzawka, Ponice i Chabówka.
Zbiórce podlegają: meble domowe, elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace itp.....),  meble ogrodowe, zużyte opony.
Zbiórka nie obejmuje odpadów budowlanych i remontowych oraz elektrośmieci.
Odpady należy wystawić przed swoje posesje tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów  i pieszych, najpóźniej do godziny 7:30 w dniu wywozu. Warunkiem bezpłatnego odbioru 3 m3 (rocznie – na gospodarstwo domowe) będzie podpis właściciela odpadów wielkogabarytowych na dokumencie potwierdzającym odbiór. Odpady odbierane będą tylko w dniu ustalonym w harmonogramie. Odpady wystawione w innym dniu nie zostaną odebrane.
Harmonogram:
25.V.2015 r.
Ulice: Ruchu Oporu, Smrekowa, Słowackiego, Słoneczna, Stroma, Zagórzan, Kościuszki, Piłsudskiego.
26.V.2015 r.
Ulice: Al. 1000-lecia, Cicha, Dietla, Gorczańska, Norwida, Krótka, Leśna, Nowy Świat, Ogrodowa, Polna, Parkowa, Skłodowskiej, oś. Traczykówka, Wiejska, Wójtowiczowa, Rabskich, Chopina, Miśkowcówka.
27.V.2015 r.
Ulice: Bystra, Brzozowa, Garncarska, Gilówka, Kręta, Kasprowicza, Na Banie, Pocztowa, Roztoki, Spokojna, Tetmajera, Za Rabą, Zakopiańska +boczne.
28.V.2015 r.
Ulice: Jordana, Krakowska, Orkana, Kliszczaków, Wąska, Podhalańska, Pasieczna, Rynek, Sądecka, Zaryte.
29.V.2015 r.
Ulice: Do Pociesznej Wody, Kilińskiego, Jana Pawła II, Poniatowskiego, Zgody.
25.V.2015 r. - Sołectwo Chabówka
27.V.2015 r. - Sołectwo Ponice
28.V.2015 r. - Sołectwo Rdzawka


Rabka-Zdrój w Forum Gmin

Beskidu Wyspowego
Rabka-Zdrój przystąpiła do stowarzyszenia Forum Gmin Beskidu Wyspowego, które powołali do życia organizatorzy popularnej akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Stowarzyszenie to ma zająć się organizowaniem corocznych wędrówek po beskidzkich szczytach, tak jak do tej pory, ale zostało też powołane do nowych zadań, takich jak pozyskiwanie środków na budowę małej infrastruktury turystycznej, która ma uprzyjemnić wędrówki szlakami Beskidu Wyspowego.
- Sama akcja trwa kilka lat i nikogo przekonywać do jej słuszności nie trzeba. Ale brakuje nam środków na wykonanie infrastruktury turystycznej, czyli wiat, ławek, stołów, kosze, wieże widokowe. I właśnie w takim celu założyliśmy to stowarzyszenie - mówiła burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło w wywiadzie dla telewizji TV28. Do stowarzyszenia Forum Gmin Beskidu Wyspowego przystąpiło osiemnaście samorządów.


Parking koło cmentarza gotowy

Zakończyły się prace budowlane związane z budową nowego parkingu przy cmentarzu parafialnym przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju. Parking rozwiąże problem ze znalezieniem miejsca do pozostawienia samochodu przez osoby odwiedzające rabczańską nekropolię oraz kuracjuszy korzystających z dobroczynnych właściwości Tężni Solankowej. Mają oni teraz do dyspozycji 70 miejsc postojowych, z których mogą korzystać bez żadnych opłat. Wjazd na parking prowadzi z ulicy Orkana alejką, przy której nie będzie już można parkować. Parking na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju wybudowała firma Holl-Bud z Podwilka.


STRABAG wyremontuje drogę na Obidową
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg zadanie pn: "Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych w miejscowości Rdzawka poprzez przebudowę drogi gminnej Rdzawka-Obidowa nr 2512004 w km 0+000 - 1+845". Zamówienie otrzymała firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia, której oferta była najkorzystniejsza pod względem finansowym i gwarancyjnym. Cena wybranej oferty to 1 489 617,17 zł brutto. Zakres robót obejmuje m.in. odbudowę rowu, wykonanie kanalizacji deszczowej, odcinków chodnika, pobocza, montaż elementów bezpieczeństwa, oświetlenie przejścia dla pieszych, oznakowanie, a przede wszystkim wymianę nawierzchni na całym odcinku drogi. Termin wykonania robót to 60 dni od daty podpisania umowy.