Start Rocznik 2015 (nr 40-50) NR 44 Przyspieszamy str.1
Przyspieszamy str.1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 czerwca 2015 10:51

Czy jedli już Państwo tegoroczne truskawki? Zawsze wyczekuję pierwszych dni czerwca, aby przez kilkanaście dni nasycić się ich smakiem, żeby wystarczyło na cały rok. Ale w tym roku coś jest nie tak. Nieważne gdzie je kupiłem, czy na rynku, czy na straganie,  czy w zieleniaku, wszystkie są takie same – bez tego niepowtarzalnego aromatu, bez tej słodkości i pleśniejące już wieczorem. Chyba trzeba będzie w ogródku zasadzić kilka krzaczków...
A tymczasem trwa wyborczy maraton rozpoczęty rok temu wyborami do Parlamentu Europejskiego, a który zakończą jesienne wybory parlamentarne. Wybraliśmy już europosłów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz władze samorządów terytorialnych, a 24 maja br., w drugiej turze - prezydenta.
Nim jednak doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia w prezydenckich wyborach, podobnie jak przed rokiem, jako Polacy ponieśliśmy kolejną śpiewaczą porażkę. W konkursie Eurowizji, który w tym roku odbył się w Wiedniu, znowu nie dostrzeżono naszej słowiańskich zdolności wokalnych i reprezentująca polskie piosenkarstwo artystka uplasowała się na 23 pozycji, czyli o 10 pozycji gorzej niż nasi zeszłoroczni reprezentanci. Klęska. Dzień później doszło do kolejnej - urzędującego prezydenta. Świadomie użyłem słowa klęska, gdyż na początku tego roku sondażowe poparcie zapewniało prezydentowi Komorowskiemu zdecydowaną wygraną już w pierwszej turze wyborów.

...


Polacy oczekują zmian – a zatem i my chcielibyśmy jakoś do tych oczekiwań się dostosować i dlatego postawiliśmy na przyspieszenie: to będzie numer majowo-czerwcowy, choć nie podwójny. Kontynuujemy numerację -  zatem ten 44 numer WR będzie jak zawsze o miesiącu który minął, czyli maju, ale miesięcznie, w nagłówkach stron, przesuwamy go do czerwca.