Start Rocznik 2015 (nr 40-50) NR 44 Krótko-szybko o maju str.2
Krótko-szybko o maju str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 czerwca 2015 10:52

Majówka w Rabce-Zdroju
Mimo nie najlepszej pogody, wielu turystów i kuracjuszy wybrało się na majówkę do Rabki-Zdroju, spędzić tu pierwszy w tym roku długi weekend.

„Święcone” u Podhalan
3 maja rabczańscy górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan spotkali się na dorocznym „święconym”.


Strażackie święto w Rdzawce
Dzień św. Floriana brać strażacka w Rdzawce rozpoczęła od mszy św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła, którą celebrował ks. proboszcz Piotr Wojtyła w asyście ks. Krzysztofa Orłowskiego.

Goście z Ukrainy
Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie, w maju w ramach projektu „Szkoła przyciągania inwestycji dla zachodnio-ukraińskich jednostek adminis-tracji publicznej”, w Małopolsce gości grupa przedstawicieli 12 zachodnioukraińskich miast.

„Misja Przyroda”
Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chabówce zakwalifikowała się do projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły  w Parkach Narodowych”, organizowanego przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

„RENEGADE – KAPER 15/I”
12 maja Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zorganizowało krajowe ćwiczenie „RENEGADE – KAPER 15/I”, podczas których odbył się trening systemu alarmowania ostrzegania.

O dobrych praktykach
Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło została zaproszona do udziału w debacie pt. "Nowe oblicza przestrzeni miejskiej – dobre praktyki współpracy z samorządami", która odbyła się w Krakowie z okazji odbywającej się w Polsce Sesji Plenarnej Europejskiego Kongresu Samo-rządów "Europa Regionów - nowe otwarcie".

Perłowy jubileusz
ks. Pawła Skowrona
W niedzielę w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta w Chabówce odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 35-lecia kapłaństwa księdza proboszcza Pawła Skowrona.

Kino otwarte!
Uroczy i przyjęty ciepłymi brawami koncert piosenek oscarowych Doroty Osińskiej, rozpoczął uroczystość oficjalnego otwarcia wyremontowanego kina „Śnieżka”.
Więcej o kinie na str. 17.

Nowe atrakcje i chodnik w Parku
Na terenie Parku Zdrojowego, tuż obok dużego placu zabaw, powstaje kolejny plac z urządzeniami do ćwiczeń.