Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr 49 Krótko-szybko o październiku str.2
Krótko-szybko o październiku str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 listopada 2015 15:50

Obchody 120-lecia straży pożarnej w Rabce-Zdroju
W niedzielę, 4 października przy kościółku p...w. Św Krzyża na Piątkowej Górze  odbyły się  uroczystości jubileuszu 120-lecia straży pożarnej w Rabce-Zdroju.

40 lat pracy poradni
W sali Teatru „Rabcio” odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 40-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju.


Licealiści w Izraelu
Od 28 września do 6 października uczniowie z I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju przebywali w Izraelu, w zaprzyjaźnionej z Romerem szkole "Ish Shalom" w Kfar Yona City.

Jubileusz w „Teresce”
10 października odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju.
Więcej na str. 20

Złote Gody
Na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, w restauracji „Zdrojowa”, odbyły się Złote Gody – uroczystość, na której pary z terenu gminy Rabka-Zdrój świętowały jubileusze 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Gala SKO w Warszawie z udziałem rabczańskich nauczycielek
W piątek 16 października 2015 r. w Warszawie, w Sali Marii  Skłodowskiej - Curie  Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta  Gala Nauczycieli – opiekunów SKO, którzy zostali nagrodzeni w Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2014/2015.

Młodzi Izraelczycy w Rabce-Zdroju
19 października po raz trzeci do I LO im. E. Romera przyjechali uczniowie szkoły Ish Shalom z Kfar Yona w Izraelu.

Seniorka Roku
Już po raz 9. w plebiscycie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, nagrodzeni zostali aktywni i inspirujący innych swoją aktywnością seniorzy. Tegoroczny tytuł Seniorki Roku 2015 roku otrzymała Anna Karpierz z Rabki - Zdroju, a wyróżnienie otrzymał rabczanin Jan Ceklarz.


ZE SPORTU

Perły Małopolski - III sezon zakończony w Rabce-Zdroju
Piąte w tym sezonie biegowe spotkanie z górami, pod szyldem Pereł Małopolski, odbyło 11 października w Rabce-Zdroju.

Mistrzostwa Rabki-Zdroju w Tenisie Ziemnym Amatorów  
20 singlistów oraz sześć par deblowych wzięło udział w Mistrzostwach Rabki w Tenisie Ziemnym rozegranych w dniach 3-4 października 2015r. na kortach tenisowych w Parku Zdrojowych.


Krzysztof Kowalcze i Edward Konieczny - organizatorzy turnieju.